Zvaigznes grāmatnīcu balsojumā:
 • 3. vieta - SILVIJAI BRICEI par grāmatu “Baigās piezīmes”;
 • 2. vieta - INGUNAI BAUEREI par grāmatu “Mazā klusā sirds”;
 • 1. vieta - MAIJAI MIGLAI-STREIČAI par grāmatu “Matildes gadsimts”.
Bibliotēku balsojumā:
 • 3. vieta - INGUNAI BAUEREI par grāmatu “Mazā klusā sirds”;
 • 2. vieta - ILZEI FREIMANEI par grāmatu “Kafija diviem”;
 • 1. vieta - INGUNAI DIMANTEI par grāmatu “Komjaunietes pūra naudu”.
Interneta balsojumā:
 • 3. vieta - SILVIJAI BRICEI par grāmatu “Baigās piezīmes”;
 • 2. vieta – INGUNAI BAUEREI par grāmatu “Mazā klusā sirds”;
 • 1. vieta - JĀNIM ŪDRIM par grāmatu “Ivande Kaija. Sievietes dzelme”.
ZVAIGZNES GRĀMATA. LASĪTĀJU BALSOJUMS 2021
 • Izvēlies no saraksta 1-5 grāmatas, uzklikšķinot uz vāka, lai tas iezīmējas.
 • Lodziņā ievadi savu e-pasta adresi un apstiprini savu izvēli, nospiežot uz dzeltenās pogas.
 • Uz norādīto e-pasta adresi, saņemsi saiti, uz kuras uzspiežot tiks pieņemts balsojums.
 • Balsot var vienu reizi 24 stundās no vienas e-pasta adreses.
 • "Zvaigznes grāmata. Lasītāju balsojums 2021" nolikums

Norādi 5 grāmatas

  ZVAIGZNES GRĀMATA. LASĪTĀJU BALSOJUMS 2021
  • Izvēlies no saraksta 1-5 grāmatas, uzklikšķinot uz vāka, lai tas iezīmējas.
  • Lodziņā ievadi savu e-pasta adresi un apstiprini savu izvēli, nospiežot uz dzeltenās pogas.
  • Uz norādīto e-pasta adresi, saņemsi saiti, uz kuras uzspiežot tiks pieņemts balsojums.
  • Balsot var vienu reizi 24 stundās no vienas e-pasta adreses.
  • "Zvaigznes grāmata. Lasītāju balsojums 2021" nolikums

  Aiz durvīm

  Zane Zusta
  Emocionāls stāsts par divām sievietēm psihoterapeita kabinetā, kā arī par to, kas notiek, katrai esot savā durvju pusē. Grāmata un vēstījums būvēti tā, lai lasītājs atklātu patiesību par patiesības divējādo dabu. Autores stilu raksturo šarmanti savērpta stāsta intriga un rotaļīgs sižeta līnijas risinājums, kas aizved pie gana nopietnām atziņām par atbildību, pārsteidzīgiem secinājumiem, mīlestību, pieķeršanos un laimi.

  Aukstākā ziema simt piecdesmit gados

  Baiba Zīle
  Stāstu krājuma tēmas ir identitātes un dzīves jēgas meklējumi, atsvešināšanās mūsdienu sabiedrībā, kā arī ikdienas maģiskais reālisms. Trīspadsmit stāstu varoņi ir neparasti – studente, kura nozog un iznīcina ģeniālu mākslas darbu, atraitne, kura aizbēg no pašas vīra bērēm, vīrietis, kurš staigā noslēpumainus apļus pa pilsētu, un citi. Mīlestība, nāve, šķiršanās, piedošana un attiecību daudzstūri…

  Baigās piezīmes

  Silvija Brice
  Izcilās tulkotājas pārdomas par šo laiku, mūžību un cilvēka vietu mūžam mainīgajā un vienlaikus nesatricināmi nemainīgajā pasaules telpā. Asprātīgi, viedi un racionāli par literatūru, dzīvi, cilvēka dabu, valodas un vārda nozīmīgo klātbūtni mūsu visu esībā. Par šo grāmatu autore saņēmusi Dzintara Soduma balvu.

  Bailes no dziļuma

  Māra Svīre
  Laiva bez airiem Daugavā, Pļaviņu ūdenskrātuvē pusotru diennakti nes Alīnu pretim nezināmajam. Alīnai ir bailes no dziļuma, tāpēc viņa nespēj mesties peldus. Tomēr īstais sievietes eksistenci apdraudošais dziļums izrādās kāds cits, – un Alīnai jāsaņem drosme, lai šajā tik biedējošajā, pārdomām atvēlētajā laikā spētu ieskatīties viņas un vīra Niklāva attiecību dziļumā. Izrādās, ka baisāko noslēpumu glabā ne jau upes dzīles, bet gan attiecības.

  Baloži uz Žozetes jumta

  Ilze Lāce
  “Smalku noskaņu stāstu krājums. Uzrakstīts nesteidzīgā, brīnišķīgā valodā ar neuzkrītošu ironiju un atturīgām skumjām par aizejošo laiku, kurā pamazām izgaist viss, sākot ar bērnības atmiņām un beidzot ar kādreiz kvēlu mīlestību, no kuras paliek pāri vien e-pastā nosūtīts teikums. Nepiepildītas ilgas, izbalējuši sapņi, pamestas ambīcijas un fonā neizbēgama novecošana, ko pavada rūgta samierināšanās ar dzīvi, kāda nu tā katram ir, – reizēm skumja, reizēm nejēdzīga vai traģiska un tomēr, neskatoties ne uz ko, arī skaista,” saka rakstnieks Vladis Spāre.

  Bēres ar priekšapmaksu

  Aivars Kļavis
  Šī noteikti ir autora labākā stāstu grāmata par mūsdienu kaislībām un pretrunām. Par naidu, izlīguma meklējumiem, mūžīgo sapni par cilvēcību un alkām pēc mīlestības. Patiesībā šī grāmata ir par satikšanos, nevis par nāvi. Par to, kā šeit un tagad lemts satikties trim paaudzēm ar pilnīgi atšķirīgu dzīves pieredzi un skatu uz pasauli. Tāpēc nav brīnums, ka tikšanās ir gan traģiska, gan komiska, gan absurda vienlaikus. Tāpat kā nav brīnums, ka dažiem tā varbūt ir pēdējā. Tikai viņi to pagaidām nezina.

  Bumbulītis

  Dace Vīgante
  Krājuma trīspadsmit stāstu uzmanības centrā joprojām ir sieviete – viņas jūtas, domas, pieredze, viņas seksualitāte, pagātne un nākotnes nojausmas. Gluži kā mākslinieces Gundegas Dūdumas gleznā “Pliante dance” attēlotā dejotāja, Daces Vīgantes iztēles varones kādā brīdī sastingst grūti iedomājamā pozā. Vai viņas redz nomoda sapņus? Vai viņām ir grūti vai viegli? Cik ilgi viņas tā spēs?

  Ceļā

  Daina Avotiņa
  Ierauti kara un varas maiņu virpulī, pārvarēdami personiskas likstas, mierīga piejūras ciema ļaudis cīnās par ciema un savu ģimeņu izdzīvošanu, kā nu kurš spēdams. Arī romāna galvenā varoņa Jāņa Silajoda dzīves ceļš ir līkumots un grūts. Viņš agri iepazīst zaudējuma sāpes, un, ne savas gribas vadīts, daļu dzīves spiests pavadīt tālu no dzimtā ciema, tomēr nekad nezaudē saikni ar mājām un sapni reiz tur atgriezties.

  Debesis visur vienādas

  Daina Avotiņa
  Krājumā apkopoti stāsti un garstāsti, kas vēsta par dažādiem laikposmiem mūsu tautas dzīvē. Taču neatkarīgi no tā, vai stāstu darbība notiek cariskās Krievijas un kara laikā, padomju gados un mūsdienās, vai tajos ievītas visskarbākās sižeta līnijas vai smalki humora pavedieni, stāsti pauž autores viedo skatījumu uz cilvēka dzīves pamatvērtībām, kuras ir tikpat paliekošas kā debesis virs galvas.

  Driftā tikai lēdijas

  Gunita Krilova
  Kāpēc drifts? Mēs paši sevi ieliekam šajā drifteru lomā. Šodiena to prasa – mums ir jāspēj izbraukt slaidā sānslīdē caur dažādiem ikdienišķiem dzīves šķēršļiem. Vai romāna varones – trīs uzticamas draudzenes, kam pāri trīsdesmit, – to spēs? Spirgts romāns par ikdienas lielajiem un mazajiem izaicinājumiem un priekiem.

  Dziedošās smiltis

  Lienīte Medne-Spāre
  Tas, kas slēpjas vai pastāv aiz ikdienišķās dzīves mazievērotiem notikumiem, ir stāstu krājuma vēstījuma galvenā nemitīgi rotējošā ass. Emocionālas nesastapšanās un garāmiešanas, psiholoģiskas atsvešinātības un vientulības izjūtas, pagātnes traumu ilglaicīgums un noturīgums apziņā rosina domāt par cilvēka tikumisko izvēļu dažādīgumu sadzīviski vienkāršās, taču faktiski komplicētās dzīves situācijās. Nominēts LaLiGaBa.

  Efekti un defekti. Monologi ar āža kāju

  Maksimilians Kvite
  13 monologos, kuri uzrakstīti pirms dažiem gadiem, rakstnieks lasītājam draiski un asprātīgi māj ar āža kāju, norādot uz dažu labu “defektu” līdzcilvēku raksturos. Īpaši asprātīgas ir tās humoreskas, kas rakstītas ventiņu izloksnē. Tā vien gribas tās nolasīt skaļi “ritig talsniek monolog” – tik krāsaina un bagāta ir ventiš mēle.

  Es biju cita

  Ramona Indriksone
  Rakstnieces prasmīgi savītās sižeta līnijas ieved lasītāju pasaulē, kura nemanīta mājo tepat līdzās. Pasaulē, kurā cilvēks var būt vienkārši prece vai pat rotaļlieta. Un tikai no līdzcilvēku intereses un vērīguma, vēlmes iesaistīties un palīdzēt atkarīgs, vai kādas jaunas meitenes dzīvesstāstam būs laimīgs turpinājums… Smalks un sirsnīgs romāns.

  Gājiens ar klibo zirdziņu

  Vladis Spāre
  Stāsti kā tīrs blūzs. Smeldze. Kā uguns svešā logā tur, tumša lauka otrā pusē. Kā viegla ugunskura dūmu smarža no tālas tālienes, tikko jaušama, saldi rūgta. Sen pazaudēta fotogrāfija, atmiņas par kuru kavējas prāta stūrītī – bet vairs īsti nav skaidrs, vai tāda vispār ir bijusi. Atklāsme, kas iepriecina un nedaudz skumdina vienlaikus. Pēc izlasīšanas prātā paliek tieši šī sajūta: vieglums un mazlietiņ skumjas. Smalkas un tīrtīras.

  Havanas kaķu karalis

  Toms Kreicbergs
  Latviešu autora romāns jauniešiem, kas izdots lielā ASV izdevniecībā Katherine Tegen Books! Kad Riku Gutjeresu sešpadsmitajā dzimšanas dienā pamet draudzene, puisis saprot: ir pienācis laiks pārmaiņām. Riks iestājas salsas deju skolā... citas meitenes dēļ, un aicina viņu pavadīt vasaru Kubā. Oficiālais iemesls: mācīties dejot. Slēptā programma: romantika zem palmām. Tomēr Kuba nenozīmē tikai sauli, salsu un mūziku. Un, kad abi jaunieši beidzot atrod mīlestību, viņiem sāp...

  Ilūziju spēles

  Inguna Dimante
  Romantisks romāns par trīsdesmitgadnieku paaudzi un viņu izvēlēm… Jauni, skaisti un talantīgi, ietekmīgi savā profesijā un arī attiecībās viss it kā ir ideāli. Tomēr viņi nejūtas laimīgi. Vai tiešām skapī jau noglabāti pārlieku “smagi” skeleti? Izrādās, skeleti ir visiem. Dagnim tā ir muļķības dēļ pazaudēta mīlestība – Ita, ar kuru kopā studēja dizaineros. Sibillas noslēpums ir tik intīms un patiesība var būt tik postoša, ka par vaļsirdību nevar būt ne runas. Neatšķetināti samezglojumi mājo arī jaunās dizaineres Laimas prātā.

  Ivande Kaija. Sievietes dzelme

  Jānis Ūdris
  Grāmata stāsta par vienu no Latvijas izcilākajām sievietēm – rakstnieci, publicisti un politiķi Ivandi Kaiju. Mūsdienu lasītājus var pārsteigt fakts, ka Ivandes Kaijas novatoriskais romāns “Iedzimtais grēks” (1913), pirms simt gadiem tika dēvēts par pornogrāfijas propagandu. Romāns vēsta arī par divu spilgtu personību – Ivandes Kaijas un viņas vīra, izcilā ārsta un pētnieka Fēliksa Lūkina – psiholoģisko konfrontāciju, cīnoties par dominējošo lomu ģimenē. Cīņu, kas kļūst nenozīmīga Pirmā pasaules kara un Latvijas Brīvības cīņu kontekstā.

  Kafija diviem

  Ilze Freimane
  Romāna galvenā varone Gundega ir izskatīga, neatkarīga, uzņēmīga sieviete, kura nebaidās piecdesmit piecu gadu vecumā krasi mainīt savu dzīvi. Viņa atsakās no stabila, bet nemīlama darba birojā un ierastā labiekārtotā dzīvokļa un atver savu rokdarbu piederumu veikaliņu. Nu Gundegai šķietami ir tāda dzīve, par kādu viņa jau sen ir sapņojusi. Trūkst tikai viena – savas ģimenes, uzticama, līdzvērtīga vīrieša blakus...

  Kaķis otrpus ceļam

  Linda Nemiera
  Šis romāns turpina sēriju par kaķaces Leonīdas Fēliksas piedzīvojumiem. Leo priekšniece dodas atvaļinājumā un uztic viņai vadīt reklāmas aģentūru. Sāk nokārtoties arī privātā dzīve – jauns paziņa izsaka piedāvājumu, kuram Leo nespēj pretoties... Tikmēr Tukuma pusē risinās baisi notikumi –pazuduši trīs jaunieši. Aizdomās tiek turēts vilkaču bars, un barvedis Rego Zvērs lūdz Leonīdas palīdzību. Leo nāksies noskaidrot: ko tad īsti spēj paveikt sieviete-kaķis ar deviņām dzīvībām…

  Kaķu vārdotāja

  Maija Pohodņeva, Modris Pelsis
  Pandēmijas laikā tapusi grāmata priekam un optimismam – bagātināta ar draiskiem zīmējumiem, kuros redzami kaķi. Romāns vēsta par sievieti vecumā pēc četrdesmit, kura saprot: dzīvesprieks un ticība mīlestībai jāatgūst jebkuriem līdzekļiem! Un to, kā izrādās, var paveikt – ja ņem talkā kaķi, makšķeri un vīrieti. “Dzīve, lai jupis rauj visas nepatikšanas, tomēr ir jautra! Jo īpaši, kad tajā ienāk kaķis.”

  Klusumu meklējot

  Sandra Švarca
  Kad izmeklēšanas grupa ierodas novada centrā Pulkažos, atklājas, ka tur pazudušas vairākas sievietes. Ir pieci aizdomās turamie, un visi – ciemā labi pazīstami un godājami vīri… Grāmata par ļaunumu un tā iemesliem, par to, cik svarīgs ir katrs mūsu solis, vārds, rīcība. Autore meklējusi nozieguma saknes, piedāvājot atminēt mīklu – kurš ir vainīgais? Lasītājam būs interesanti iejusties detektīva lomā!

  Komjaunietes pūra nauda

  Inguna Dimante
  Māru varētu uzskatīt par veiksmīgu sievieti – viņai ir laba profesija, divi pieauguši dēli un 25 gadi kopā ar vīru Raimondu. Tiesa, gaidāmas nevis sudrabkāzas, bet šķiršanās, jo Raimonds ir aizrāvies ar gados jaunāku sievieti. Bet vai vīra sānsolis ir īstais un vienīgais iemesls laulības krīzei? Varbūt cēloņi meklējami daudz senākā pagātnē? Kritiskajā dzīves mirklī Māra ierauga avīzē rakstu un saprot, ka viņai ir iespēja satikt vīrieti no savas jaunības. “Es precīzi atceros datumu, Bruno. 1980. gada 20. oktobrī es uzzināju, ka Padomju Savienībā eksistē sekss.”

  Koncerts vectēva pagalmā

  Guntis Eņģelis
  Lasītājiem, kuriem patīk humors un zobgalīga ironija. Pasaulīgi vēsturiskie notikumi vai to atbalsis sasaucas ar šķietami neciliem atgadījumiem nomaļā Latvijas pirmsreformas pagastā. Vai gan ir iespējams, ka, piemēram, muzeja aplaupīšanas, kruīza kuģa bojāejas, pikanta skandāla un lauku atejas būdiņas sagāšanās dalībnieki, aculiecinieki un upuri jelkad dzīvē varētu satikties? Dzīvē varbūt arī ne, bet šajā romānā tas ir bijis pilnīgi iespējams.

  Kūlenis

  Dzintars Tilaks
  Romāna darbība risinās mūsdienu Latvijā, tās galvenie varoņi ir parasti ierindas cilvēki, bet īpašā sižeta saistviela ir piedzīvojumu virkne – līdz šim mierīgajā galveno varoņu Linarda, Ances un Dailas dzīvē ienāk negaidīti atklājumi, kam seko īsta cīņa par izdzīvošanu. Nejaušie un neparedzamie notikumi rada situāciju, kad nekas vairs nav un nevar būt kā agrāk – dzīve apmet kūleni, kā mēs dažkārt mēdzam teikt.

  Kur sarkanas ogas auga

  Dace Priede
  Romāns vēsta par 17. gadsimta Alsungas novada pārvaldnieku, vācu tautības muižnieku Ulrihu fon Šverinu, kura valdīšanas laikā novads ieguva to savdabību, kas to izceļ vēl mūsdienās. Rūpīgi izpētītu vēsturisku faktu materiālu autore ietērpusi dzīvā un aizraujošā stāstā par tālaika cilvēkiem – apņēmīgo Ulrihu, viņa mīļoto Barbaru, kādu noslēpumainu priesteri un, protams, viņiem – suitu novada iedzīvotājiem.

  Laba meitene

  Agnese Zarāne
  Stāstu krājums, kurā autore sirsnīgi un atklāti dekonstruē vecos, labos mītus par to, kādiem jābūt labiem zēniem un meitenēm. “Esi laba, esi skaista, esi pieklājīga, nerunā pretī! Esi veiksmīgs, esi gudrs, esi stiprs – čaļi neraud! Lai cik dīvaini tas būtu, mēs vēl joprojām mēdzam ierāmēt cilvēkus stereotipiskos sociālos konstruktos, atsakoties redzēt ainavu, kas paliek ārpus rāmja. Tomēr tieši šīs šķautnes, šie skati parasti ir visinteresantākie. Domāju, ka neapzinātās emocijas vada mūs daudz biežāk, nekā šķiet,” viņa atzīst.

  Lāde vaļā

  Gunita Lagzdiņa
  Jauks, ņiprs un dzirkstīgs romāns, kurā aprakstītie notikumi būtu varējuši risināties jebkur Latvijā. Kas tā par lādi, kura veras vaļā? Tie ir noklusēti notikumi galvenās varones – jaunas sievietes Ances – dzīvē, kas pamazām atklājas un pieprasa risinājumu šodien. Romāns rosina domāt gan par to, kā neprātīga rīcība jaunībā mēdz izdarīt savas korekcijas iecerētajā dzīves ceļā, gan arī par to, vai šīs korekcijas vienmēr liek vilties un nožēlot paveikto.

  Lasītāja

  Džeina Šteinberga
  Nedaudz biedējoša fantāzija par brīdi, kad tehnoloģijas ir attīstījušās tiktāl, ka sāk nomākt cilvēcīgumu, turklāt romāna tekstā meistarīgi ievīti mūsdienās arvien aktuālāki jautājumi. Pastiprinot cilvēka smadzeņu darbības kapacitāti ar kvantu skaitļošanu, radīta jauna profesija – Lasītājas, kuru apstrādātā informācija tiek izmantota ekonomisku un politisku lēmumu pieņemšanā. Mulsinoši atklājumi par uzņēmumu, kas viņu noalgojis, ved Lasītāju Annu arvien tuvāk patiesībai un liek uzdot jautājumu: kas ir lielāks apdraudējums cilvēcei – mākslīgais intelekts vai mēs paši?

  Mākoņaina nakts

  Jana Veinberga
  Beta mantojusi viesnīcu “Pie ezera”, taču pēdējā laikā bizness nesokas, jo kāds sācis kaitēt viņas īpašumam: apraksta sienas, nogremdē laivu, nogalina suni, izplata riebīgas baumas... Beta nespēj iedomāties, kam viņa varētu būt ieriebusi, un problēmas neatrisina arī simpātiskā, bet noslēpumainā bijušā advokāta Filipa negaidītā uzrašanās. Situācija saasinās, kad ezera krastā tiek atrasts vietējā deputāta Mizra līķis. Kurš ir kaitnieks un slepkava? To nāksies noskaidrot Filipa draugam, privātdetektīvam Stasam un viņa partnerei Laumai.

  Mānīgā ziemeļblāzma

  Iveta Rēdliha
  Romāna varonei Inārai Svalbāra ir ilgu zeme – viņa gadiem sapņojusi tur nokļūt. Tomēr kad jaunā sieviete tiešām turp dodas, ceļojuma mērķis ir tāls no izsapņotā: Svalbārā gājis bojā viņas draugs, ar kuru kopā Ināra reiz sapņoja šurp doties. Apmetusies lielākajā pilsētā Longjērbīenē, Ināra pamazām satuvinās ar vietējiem iedzīvotājiem un mēģina noskaidrot Edvarta bojāejas apstākļus. Izrādās, te jaušams kāds noslēpums, jo kopā ar Edvartu Svalbārā ieradies vēl viens latvietis, un viņu neviens nav redzējis nu jau divas nedēļas…

  Matildes gadsimts

  Maija Migla-Streiča
  Lasīt romānu “Matildes gadsimts” ir tieši kā klausīties vecmāmiņas stāstos: viss notiekošais ir vienlīdz svarīgs un vienlīdz intriģējoši izstāstīts. Tajā apkopoti gan ģimenei, gan tautai svarīgi notikumi, bagātināti ar tīri sadzīviskiem aprakstiem. “Mēs kopīgi izejam cauri gadsimtam. Es atrodu pierādījumu tam, ka mani senči ir dzīvojuši un pieredzējuši visu to, par ko runājuši manā bērnībā,” saka autore.

  Mazā klusā sirds. Dārta un Krišjānis pirms tautasdziesmas

  Inguna Bauere
  Dārta Barone bija zemas kārtas meitene, kura neprata ne lasīt, ne rakstīt, tomēr gara spēkā Krišjāņa Barona acīs stāvēja pāri visām. Viņa bija latviete, un par krietnu latvieti izaudzināja Krievijā dzimušo un skoloto dēlu Kārli Baronu – ievērojamu mediķi, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes profesoru un ilggadīgu LU Zobārstniecības institūta vadītāju. Viņa zināja sava vīra stiprās un arī vājās puses. Par labo priecājās, ļauno nepieminēja. Mazā, klusā sirds…

  Mūža noslēpums

  Lija Brīdaka
  Stāsts par Santu – sievieti, kura, daudzus gadus tiekdamās pēc sava sapņa un to nesasniegusi, kādā brīdī izdara noziegumu. Taču situācija nav viennozīmīga – varbūt tas nav noziegums, varbūt Santa rīkojas cēlsirdīgi... Daudzus gadus Santai nākas melot, bēguļot un izlikties, lai noslēpums nekad netiktu atklāts. Un jau atkal jautājums: pašas dēļ vai mīļā cilvēka dēļ. Galvenā varone pati nespēj atbildēt uz jautājumu – turpināt klusēt vai tomēr atklāt patiesību.

  Ne vienmēr runcim krējuma pods jeb Leo un lauvas

  Inga Jēruma (Margarita Grietēna)
  Leo Murneks ir nostrādājis cirkā 35 gadus, pēdējos 20 par lauvu dresētāju. Guvis labus panākumus un ar savu atrakciju “Zvēru karaļi” apbraukājis pusi pasaules... Margaritas Grietēnas jaunākais kriminālromāns kā allaž savā viegli ironiskajā stilā paver priekškaru tur, kur vienkāršais cirka skatītājs ielūkoties nevar. Taču, par spīti izteiksmes vieglajam rotaļīgumam, cirkā ne viss ir tik rotaļīgi. Izrādās, arī mākslas pasaulē mēdz būt konkurence, nenovīdība un... slepkavība.

  Ne viss ir zelts, kas spīd jeb Kristāla galošas

  Inga Jēruma (Margarita Grietēna)
  Izmeklētāja Margo apprecējusies un kļuvusi par māmiņu, tomēr nespēj atturēties, kad padzird par kādas jaunas sievietes traģisko nāvi: reiz slavena seriālu zvaigzne mirusi vientulībā, neapkurinātā lauku mājā. Varbūt viņas nāve nemaz nav nejauša un dabiska? Un Margo ķeras pie darba, atklājot kāda īsa un spilgta mūža traģiskās lappuses…

  Panika

  Helēna Ora
  Izmantojot dažādus izteiksmes līdzekļus un tēlus, autore atklāj dziļi personisku stāstu par sadzīvošanu ar panikas lēkmēm un centieniem izprast tās palaidējmehānismu. Grāmata var palīdzēt labāk izprast, kā jūtas cilvēks, kurš cieš no trauksmes stāvokļiem un cik garīgi un fiziski paģērošas ir šādas lēkmes.

  Pāris metru zem ūdens

  Ramona Indriksone
  "Pat skarbākajos autores stāstos ir klātesama intīmā patiesība, ka Ramona raksta par ikviena cilvēka pārdzīvojumu. Autore rada pasauli, notverot ikdienišķā nozīmīgo un poētisko pusi, liekot iemirdzēties pat nemanāmākajām detaļām. To var panākt tikai ar izkoptu vērību un labestīgu skatu – dominējošā šajā grāmatā ir gaišā nots." Inga Žolude, rakstniece

  Piepildīts. Stāsti

  Vineta Trimalniece
  “Izstāsti mani tālāk…” – reizēm man šķita, ka pansionāta sienās var dzirdēt šo cilvēku dzīves mani uzrunājam. Un es liku uz papīra to, ko dzirdēju, ko redzēju, ko nojautu, ko iztēlojos,” – tā par savas pirmās grāmatas tapšanu stāsta Vineta Trimalniece. Ar neparastu iejūtību un dziļu izpratni atklājot pansionāta iemītnieku dažādos dzīvesstāstus, jaunā autore liek lasītājam aizdomāties par dzīves patiesajām vērtībām un katra cilvēka paša lomu sava likteņa veidošanā.

  Pilnīgs Šahs

  Kaspars Zaviļeiskis
  Garstāstā iespējams ļauties literāram atskatam uz tagadējo četrdesmitgadnieku paaudzes vētraino jaunību un lietām, vietām un tipāžiem, kas jau ir nostalģiska pagātne. Alternatīvas ievirzes ballītes un ļaušanās neprātam. Pirmā īstā mīlestība un vieglas depresijas uzplūdi. Viss kā šahā un reālajā dzīvē, tādēļ ikviens laipni lūgts raibajā spēlē un gan jau arī savās nebūt ne melnbaltajās atmiņās.

  Pirms un pēc. Stāsti

  Vija Laganovska
  Vienpadsmit stāsti ar plašu laika un telpas ģeogrāfiju. Tie pa līkloču taciņām ved uz pirmskara un kara gadiem un tad atgriež mūsdienās, ved uz vecu Latvijas lauku māju spelgonī, uz kādu visu aizmirstu internātskolu, uz Lādogas ezeru, uz divistabu dzīvokli Valmieras nomalē un grēksūdzes kabīni. Un vienmēr un visur jādomā par to, kas tiešām ir vērtīgs un cīņas vērts. Par to, kas tu esi, cilvēk.

  Ragana manā skapī

  Gatis Ezerkalns
  Romānā ir notverta seno latviešu teiku esence – no lappusēm dvesmo drēgns rudens, smaržo trūdošas koku lapas, un neviļus ir jāaiztur elpa, gaidot, kas slēpsies miglā starp kokiem. Gatis Ezerkalns veiksmīgi lauž priekšstatu, ka latviešu folklora tādas labdabīgas pasakas vien ir, un atgādina – arī mums netrūkst pārdabisku būtņu un stindzinošu mošķu, kas kļūst vēl jo biedējošāki tāpēc, ka ir sastopami tepat, mūsu laukos un mežos. Ideāla lasāmviela gariem rudens vakariem.

  Sapnis par viņu un mūziklu

  Mērija Elizabete Kalniņa
  Spilgts pieteikums romantiskās literatūras žanrā. Rīdziniece Laura, tik tikko atstājusi vidusskolas solu, dodas uz Franciju, apņēmusies ne vien iegūt galveno lomu iestudējumā “Tristans un Izolde”, bet arī iekarot pievilcīgā režisora un franču dāmu mīluļa Džuliana Barē sirdi. Romānā mijas aizraujošas ainas no mūzikla tapšanas aizkulisēm, gleznaini Parīzes skati, pikanti starpgadījumi un negaidīti pavērsieni dzīvē un attiecībās, kuri ātri vien ierauj Lauru galvu reibinošā notikumu virpulī.

  Saulesbrāļi

  Ēriks Kūlis
  Garstāsts “Saulesbrāļi” noslēdz prozas daiļdarbu idejisko triloģiju, kurā ietilpst romāni “Vecīt, bez komentāriem...” un “Atsaldētais”. Rakstnieks nepaguris aicina iedziļināties to cilvēku domāšanā, kuru rīcība nav savienojama ar sabiedrības ierastajiem priekšstatiem par tikumību, un rāda, ka viņi dzīvo tepat, starp mums. Ja saule pēc Dieva gribas spīd pār labajiem un ļaunajiem vienādi, tā tomēr mēdz novērsties arī no saviem “brāļiem”, un tad ar paļaušanos uz aklu veiksmi izrādās par maz.

  Savu komētu nedzird

  Eleonora Troja
  Bella, Stella un Karlīna – jaunas, mūsdienīgas rīdzinieces. Katra ar savu rūpīgi kopto tēlu, ko redz kolēģi un apkārtējie, katra ar savu sāpi, par kuru zina tikai viņa viena un vēl abas tuvākās draudzenes. Protams – vīrieši, protams – bērni, protams – likstas darbā, protams – nav ko vilkt mugurā. Taču zem un aiz tā visa katra meklē savu, tikai savu ceļu dzīvē, savu veidu, kā justies laimīga – par spīti tam, ko domā citi.

  Sestā sieva

  Inga Grencberga
  Daļēji autobiogrāfisks romāns, jo autore iedvesmojusies no savām dienasgrāmatām, saplūdinot pašas pieredzi ar izdomātiem stāstiem un notikumiem. Kas ir Ingas un kas – romāna galvenās varones Alises piedzīvots, paliek noslēpumā tīts. Tomēr skaidri noprotams: mīlestību, vilšanos un cerību piedzīvojušas abas. Darbs, par kuru runāts daudz, bet spriest iespējams tikai pēc tam, kad tas ir izlasīts.

  Skaistuma impērija, 2

  Inguna Dimante
  Lielajos kapos pie aprūsējuša dzelzs krusta atrod vīrieša līķi. Nogalinātais ir Miervaldis Ruks, plaukstošas kosmētikas firmas ražošanas direktors. Uzsākot slepkavības apstākļu noskaidrošanu, jaunā izmeklētāja Megija Hāne ar kolēģiem uzzina, ka Miervaldis Ruks ir bijusi ne tikai ievērojama figūra kosmētikas ražošanas nozarē, bet privāts pagātnes noslēpums saista viņa sievu un kompānijas īpašnieku…

  Slīdošās kāpnes

  Agnese Zarāne
  Vidusskolniece Signe no mazpilsētas pārceļas uz Rīgu. Paralēli mācībām meitenei ir jāatrisina vairāki “cietie rieksti” personiskajā dzīvē: jāatšķetina vecāku neskaidrās attiecības, jāmeklē sava vieta mācību iestādē, kurā skolēni tiek dalīti stilīgajos un nestilīgajos, un jāiepazīstas ar pirmās mīlestības jūsmu un trauslumu. Cik lielas ir iespējas atrisināt dzīves mīklas, stāvot uz “slīdošajām kāpnēm”, kur no pašas, šķiet, nekas nav atkarīgs? Un vai izdosies kādreiz no tām nokāpt?

  Sniegā

  Dina Zoldnere
  Pēc katastrofas pasaulē viss ir mainījies, nokrišņi kļuvuši toksiski. Apkārt Vecpilsētai arvien ciešākā lokā savelkas jaunā pilsēta. Bet kas noticis ar cilvēkiem? Pakāpeniski atsedzas patiesība par pasauli, kurā viņi dzīvo. Aiz ārēji spožās fasādes parādās dziļas un tumšas ejas. Aiz pareiziem saukļiem – savtīgi, zemiski nolūki. Bet patiesībai ir augsta cena, un arvien skaidrāk atklājas arī pašu varoņu slēptākās domas un dziļākās bailes. Galu galā kurš no viņiem izrādīsies labdaris, kurš – briesmonis?

  Starp divām sievietēm, 3

  Inguna Dimante
  Dzestrā aprīļa vakarā svešas privātmājas pagalmā tiek noslepkavota žurnāliste. Neskatoties uz zīmīgo profesiju, sākotnējie fakti liecina, ka viņa tumsā ir nogalināta aiz pārskatīšanās, un slepkavas patiesais mērķis ir bijusi mājas īpašniece – jauna, uzkrītoši skaista un bagāta atraitne. Megijas Hānes izmeklēšanas grupai ir uzdots atrisināt šo kriminālmīklu, aiz kuras vīd kāds sīki izstrādāts, perfekts plāns. Ne mazāk kaismīgi notikumi risinās izmeklētāju personīgajā dzīvē. Divu sieviešu valdzinājuma varā nonāk izmeklētājs Gatis Pipars. Bet Megija Hāne gatavojas kāzām...

  Stāstiņi pieaugušiem puišiem

  Zelda
  Zelda nekautrējoties un neliekuļojot runā par jebko – par iepazīšanos un šķiršanos, izmēru nozīmi vai nenozīmīgumu, par aizspriedumiem un atklātības robežām, par mistisko “punktu skaitīšanu” attiecībās, par makšķerniekiem un tiem, kas principā nemaksā par seksu. Par to, kad sievietes vēlas kopā arī brokastot un kad no tā izvairās, par piedzīvojumiem, savu pieredzi dažādojot… par pieredzēm, kuras parasti noklusē… un tas sanāk šarmanti, mazliet nekaunīgi, mazliet uzbudinoši, un ļoti intriģējoši. Mazi stāstiņi, kuru darbība notiek šeit un tagad, stāstiņi, kuru prototipus sastopam ikdienā.

  Suņa dzīve. Stāsti un suneti

  Nora Ikstena, Vilipsōns
  Šī grāmata ir veltījums Dzilvēkam. Tā nav drukas kļūda. Dzīvnieks un cilvēks: stipra un uzticama vienība. Noras Ikstenas gaiši vienkāršie stāsti, Vilipsōna dauzonīgie “suneti” un ilustrācijas šoreiz dod vārdu Viņiem – uzticamiem un mīlošiem visa mūža garumā. Pipars, Stella, Mona, Frīda, Pērkons, Herolds... Katrā stāstā, Dzilvēkam atrodot savu otro pusi, no debesīm krīt zvaigzne. Un katru reizi caur suņa sirdi runā cilvēka sirds.

  Tētis

  Anna Burga
  Māsas Alise un Ieva aug bērnunamā Rundenes muižā, jo viņu māte ir alkoholiķe, bet tēvi nav zināmi. Meitenēm ir atrasta audžuģimene Francijā. Taču viss nav tik vienkārši. Bērnunama kādreizējā audzēkne, tagadējā Francijas vēstniecības darbiniece Tīna Legrāna, atgriezusies savā bērnības zemē, nojauš, ka skaistā vieta pie ezera slēpj baisus notikumus. Neparasti liels psihotropo medikamentu patēriņš, medmāsiņas Elīnas noslepkavošana pirms dažiem gadiem un vēl senāki notikumi liek Tīnai domāt, ka bērnunamā notiek noziedzīgi darījumi. Lai noskaidrotu patiesību, Tīnai ir jāatrod mazās Ieviņas tētis…

  Upe

  Laura Vinogradova
  Eiropas Savienības Literatūras balvas laureāts. Smeldzīgs, emocionāli bagāts un literāri augstvērtīgs vēstījums par savas vietas un piepildījuma meklējumiem dzīvē. Rutes dzīve ir labklājīga, tomēr tajā ir iestājies tukšums, kuru arvien lielāku un neciešamāku dara atmiņas par skarbo bērnību, ilgas pēc sen pazudušās māsas, sāpīgas domas par māti, kas atrodas cietumā, neprasme atvērties pašiem tuvākajiem cilvēkiem, arī vīram Stefanam. Tēvu Rute nekad nav pazinusi, taču, kad viņš mirst, atstājot meitai mantojumā lauku māju pie upes, Rute bēg uz turieni – bēg no pilsētas, no cilvēkiem, pati no sevis.

  Vecpilsētas stāsti jeb Pavisam patiesa Vecrīgas vēsture

  Marina Levina
  Asprātīgs ekskurss Rīgas vēsturē. To jo īpaši vērtīgu padara grāmatas autores dabiskais humors, plašās zināšanas un pieredze, jo autore ir ilggadēja kultūras mantojuma pētniece. Lasītājs var izsekot patiesiem notikumiem Rīgas vēsturē, taču leģendas par notikumiem Vecpilsētā var lasīt arī kā skaistu, romantisku pasaku. Grāmatā ir arī karte, bet neatkārtojamu to padara Andreja Krasņikova ilustrācijas, kuras katra ir kā atsevišķs stāsts.

  Vēl viena dziļa ieelpa

  Iveta Rēdliha
  Romāns, kurā spriedzes un detektīvžanra elementi apvienoti ar psiholoģiski pamatotu vēstījumu, ko autorei ticami radīt izdevies, pateicoties izglītībai šajā jomā. Darbu veido divas daļas, no kurām pirmā vairāk atbilst terminam “trilleris”, kamēr otra ir vairāk psiholoģiski orientēta; lasītājam ir aizraujoši sekot līdzi tam, kā šķietami tik dažādie vēstījumi noslēgumā savienojas vienā veselumā. No dimantu medībām Āfrikā līdz kādam tumšam noslēpumam jaunas latviešu sievietes dzīvē…

  Vēstule ar pielikumu

  Inese Dreimane
  Neparasts vēsturisks romāns, kas tapis unikālā radošā procesā. To veidojušas vēsturnieces Ineses Dreimanes zināšanas, Latvijas vēstures izpēte, atklājumi, kā arī spilgts un emocionāls līdzpārdzīvojums. Autore saka: “Es nevarēju par to neuzrakstīt.” Rīga, 20. gs. 30. gadu beigas. Jauni, skaisti, gudri un laimīgi cilvēki, gaiša nākotne – tieši tik vienkārši un neizpušķoti, lai visa pietiktu gan dzīvei, gan mīlestībai. Pēc tam... Romāna tēli – mīļotie, studiju biedri, draugi, kaimiņi, universitātes profesori un veikalnieki, diplomāti un sētnieki – kā nomoda murgā te parādās, te pazūd, it kā cilvēka dzīves vienīgais uzdevums būtu kļūt par ļaunas nejaušības upuri, necilu graudiņu lielajā dvēseļu maltuvē.

  Vientulības ministrija

  Sabīne Košeļeva
  Griezīgi stāsti par to, kas jau no laika gala gan vieno, gan šķir visus cilvēkus, proti, vientulību. Tie esam mēs – stereotipu un baiļu valgos mītošas jaunas sievietes, nerealizējušies vīrieši, (bez)cerīgi mīlnieki, veci cilvēki un mazi bērni. Arvien atsvešināti no dzīves, apkārtējiem un sevis. Darām pāri cits citam un sev, pieprasām uzmanību un klīstam neceļos. Neliekamies mierā, iztaisāmies un bāžamies visām pudelēm par korķi. Kāpēc?

  Vietējā stacija

  Anna Katra
  Viens spontāns lēmums var izsist no šķietamā līdzsvara, un, skat: visnotaļ cienījamā sieviete labākajos sievietes gados pēkšņi atrodas tādā vietā, kur pat autobusi vairs nepietur. Lai pārvarētu liktenīgo nejaušību radīto kultūršoku un jūtu mulsumu, no ierastās lielpilsētas vides nokļūstot īstā provincē, Aelitai ir spiesta rīkoties nepavisam ne tā, kā agrāk liktos pieņemami un saprotami. Neparastie apstākļi diktē neparastus spēles noteikumus, un mazpamazām sieviete tos pieņem. Jo – kas zina – varbūt patiesi iespējams arī laimests.

  Vilkme

  Inese Krūmiņa
  Zināmā mērā autobiogrāfiska, tomēr ne dokumentāla vienas dzimtas likteņu interpretācija. Romāns “Vilkme” ir stāsts par vienas dzimtas trīs paaudžu cilvēku dzīvēm. Par to, kas tiem devis spēku un kas – sāpējis. Par to, kā caur paaudzēm atkārtojas uzvedības modeļi un likteņstāsti. Katra varoņa stāsts gandrīz vai maģiski ievelk lasītāju savā varā, radot sajūtu, ka esi viņiem līdzās dažādos laikos un vēstures pavērsienos. Cauri cilvēkstāstiem autore izstāsta arī Latvijas likteni.

  Vīrs, bērni un pieci randiņi

  Lelde Jauja
  Sprigana valoda, negaidīti sižeta pavērsieni un interesanti veidota kompozīcija. Rigonda ir neapmierināta, Rigondai ir besis. Viņai ir pāri par trīsdesmit, lielisks darbs, divas temperamentīgas meitas, taču vīrs Kirils pēdējā laikā bieži krīt uz nerviem. Tik bieži, ka pa galvu sāk riņķot domas par šķiršanos, jo Rigondai šķiet, ka viņa ir pelnījusi ko labāku. Kirils pārāk maz vai pārāk atklāti runā, viņš neizrāda emocijas, neinteresējas par citu cilvēku dzīvi, un, pats trakākais, nemāk lasīt Rigondas domas. Kā lai to iztur? Varbūt Rigondu no rutīnas glābs pieci neparasti randiņi, no kuriem, kā izrādās… neviens nemaz īsti nav randiņš?

  Visas sēdvietas izpirktas

  Ligita Paegle
  Neparastais, interesantais ironisko stāstu krājums ir autores pirmā grāmata. Par savu stāstu varoņiem un nevaroņiem, kuru dzīves ikdiena un īpaši notikumi vijas cauri krājumam, pati autore raksta: “Ir personāži, kam pietiek ar vienu stāstu, un ir citi, kas baksta autoram sānos un pieprasa vēl, jo, redz, viņi atkal ir kaut ko sastrādājuši. Tad neatliek nekas cits kā to visu pierakstīt. Un vēl ir tie, kas apvainojušies, jo nav dabūjuši galvenā varoņa titulu. Tā šie tēli brīvi staigā pa krājumu, neparastos veidos risinādami savas parastās problēmas.”

  Visi dati dodas uz debesīm

  Jānis Zelčāns
  Kurā brīdī cilvēks pārstāj būt cilvēks šī vārda miesiskajā vai morālajā nozīmē? Vai tad, kad rada virtuālu pēcteci un zaudē varu pār to? Kad savu ķermeni pakāpeniski ir spiests aizstāt ar mākslīgu, lai par katru cenu dzīvotu? Vai tad, kad tiek dota iespēja iekļūt cita cilvēka prātā un rīkoties viņa vārdā, lai veiktu netīkamus darba pienākumus? Jāņa Zelčāna stāsti un noveles ir kā dažādu apjomu laika mašīnas. Tās ļauj ceļot laikā un telpā, lai uz ļoti nopietniem, cilvēcei svarīgiem jautājumiem netieši saņemtu pārsteidzošas un brīdinošas atbildes.

  Zemes telpa, jūras elpa

  Ēriks Kūlis
  Jaunajā stāstu un noveļu krājumā rakstnieks palicis uzticīgs vienkāršajiem ļaudīm, kuru ikdiena bieži vien paliek nepamanīta. Patiesi pārsteidzoša ir darbu tematiskā daudzveidība, noskaņu un intonāciju palete – no viegli ironiskas līdz nesaudzīgi skarbai, no karikatūriski groteskas līdz sāpīgi traģiskai, no skumjas rezignācijas līdz šķelmīgam humoram. Rakstnieks ikviena cilvēka visparastākajās gaitās arvien saskata kaut ko ievērības cienīgu.

  Zirgu gaļas pārdevējs

  Tālivaldis Margēvičs
  Daiļdarba galvenais varonis ir Pēteris Kalējs, un viņa trauksmainajam dzīves gājumam par prototipu kalpojusi reāla persona, latvietis Pauls Taupmanis. Fascinējošs un vēsturiski autentisks prozas darbs, kura galvenā varoņa dēku pilnais dzīvesstāsts lieliski ilustrē dramatiskos 20. gadsimta vēstures griežus. Mūsdienu lasītājam tas var šķist neticams, bet rāda, kā ar vīrišķību, uzņēmību un drusku veiksmes iespējams nostāties pretī likteņa izaicinājumiem.

  Zirneklis

  Aija Mikele
  Spraigs, intriģējošs sižets, interesanti personāži un līdz pēdējai grāmatas lappusei neatminami pagātnes noslēpumi. Mazpilsētas parkā vienu pēc otra atrod divu pie laternas staba piesietu vīriešu līķus. Jaunajam izmeklētājam Maksim Mežalam ir aizdomas, ka slepkavības saistītas ar seniem pagātnes notikumiem, kad bijušā skārda ceha teritorijā neatļauti ielavījās trīs zēni. Viens no viņiem pēc šī gadījuma kļuva par invalīdu, bet otrs pazuda bez vēsts. Varbūt slepkavību motīvs ir atriebība? Vai arī pilsētiņā tomēr sācis uzdarboties maniaks?