Nolikums

Zvaigznes grāmata ’23. Nolikums

Apgāda Zvaigzne ABC balva “Zvaigznes grāmata. Lasītāju balsojums” tika izveidota 2021. gadā ar mērķi godināt latviešu rakstnieku devumu, iedvesmot autorus radīt jaunus literāros darbus, kā arī mudināt lasītājus paust atzinību par izlasītajām grāmatām.

2023. gada balsojumam tiek izvirzīti 32 oriģinālprozas darbu pirmizdevumi (stāsti, romāni, dok. proza), kas Apgādā Zvaigzne ABC izdoti laika periodā no 2022. gada 1. septembra līdz 2023. gada 31. augustam.

Balsojums norisināsies Zvaigznes grāmatnīcās un interneta vietnē: balsojums.zvaigzne.lv no 2023. gada 16. oktobra līdz 6. novembrim.

Zvaigznes grāmatnīcu balsojums

  • Pieejams katalogs ar informāciju par balsojumā iekļautajām grāmatām. Kataloga pēdējā lapā ir ievietota balsošanas anketa.
  • Balsot atļauts par 1–5 grāmatām. Ja balsošanas anketā tiks atzīmētas vairāk nekā 5 grāmatas, anketa tiks atzīta par nederīgu un balsošanā nepiedalīsies.
  • Balsošanas anketa pēc aizpildīšanas jāiemet balsošanas kastē Zvaigznes grāmatnīcā.
  • Anketas, kurās būs norādīts balsotāja vārds, uzvārds un tālruņa numurs, piedalīsies izlozē. Balvu fonds: 20 Zvaigzne ABC dāvanu kartes 20 eiro vērtībā.
  • Norādot savu vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru balsošanas anketā, jūs piekrītat, ka Apgāds Zvaigzne ABC veic personas datu apstrādi izlozes vajadzībām, kā arī lai sazinātos ar izlozes uzvarētājiem, ievērojot Apgāda Zvaigzne ABC privātuma politiku, kas pieejama Apgāda Zvaigzne ABC mājaslapā: https://www.zvaigzne.lv/lv/privatuma_politika/

Interneta balsojums

Varēs balsot vietnē balsojums.zvaigzne.lv, izvēloties no saraksta 1–5 mīļākās grāmatas. Balsot varēs 1 reizi 24 stundās no vienas e-pasta adreses.

Bibliotēku balsojums

Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku tiks apkopoti arī dati par to, kuras no “Zvaigznes grāmata. Lasītāju balsojums 2023” iekļautajām grāmatām laika periodā no 2022. gada 1. septembra līdz 2023. gada 31. augustam ir bijušas visvairāk pieprasītās grāmatas Latvijas bibliotēkās.

Balvas “Zvaigznes grāmata. Lasītāju balsojums 2023” ieguvēji katrā no kategorijām - Zvaigznes grāmatnīcu, interneta un bibliotēku balsojumā - tiks paziņoti 25. novembrī.

Rakstnieki, kuru grāmatas būs ieguvušas visvairāk balsis katrā kategorijā (grāmatnīcu, interneta un bibliotēku), saņems stikla mākslinieces Annas Varnases darināto balvu “Zvaigznes grāmata”.

Balsojuma organizētāji patur tiesības piešķirt arī papildu balvas.